BOTOX

BotoxBezpieczny i skuteczny zabieg o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym stosowany z sukcesem zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Polegający na podaniu małej dawki leku do wybranych mięśni twarzy, co likwiduje problemy, wywoływane przez kurczenie się mięśni.

Czym jest BOTOX ?

Botox jest doskonale oczyszczonym preparatem białka - toksyny botulinowej - uzyskanej z bakterii Clostridium botulinum. Kliniczne i kosmetyczne zastosowanie ma przede wszystkim oczyszczona postać toksyny botulinowej typu A. To właśnie wstrzyknięcie małej dawki leku do wybranych mięśni twarzy likwiduje problemy wywoływane przez kurczenie się mięśni.

Jak działa BOTOX?

Wyraz twarzy jest wypadkową działania bodźców, wysyłanych przez mózg do komórek mięśniowych. BOTOX blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do drobnych mięśni twarzy, związanych z liniami wyrazu twarzy. To zapobiega skurczowi tych mięśni, a jednocześnie marszczeniu i fałdowaniu się skóry. BOTOX działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W efekcie wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast zanikają zmarszczki. Następstwem leczenia nie jest "zamrożenie" mimiki twarzy; BOTOX działa tylko w wybranych przez Ciebiemiejscach.

BOTOX zaczyna działać po 2-3 dniach od wstrzyknięcia, a pełny efektleczenia może być widoczny dopiero po 7 do 10 dniach.

Kiedy może być stosowany BOTOX?
BOTOX jest szeroko stosowany w usuwaniu:

 • zmarszczek między brwiami,
 • poziomych zmarszczek czołowych,
 • kurzych łapek,
 • zmarszczek "palacza"

Jak długo utrzymuje się efekt?

Zaletą preparatu BOTOX jest to, że efekt leczenia tym preparatem jest przemijający. Utrzymuje się przez 3-5 miesięcy i dłużej w zależności od osoby. Efekt leczenia zanika stopniowo. Wstrzyknięcie należy wykonać 2-3-krotnie w ciągu roku. Wczesne badania kliniczne wykazują, że czas utrzymywania się efektów leczenia wydłuża się, co wiąże się ze zmniejszeniem częstotliwości kolejnych wstrzyknięć, bez zmniejszenia skuteczności terapii.

Czy leczenie preparatem BOTOX jest bezpieczne?

BOTOX charakteryzuje się doskonałym profilem bezpieczeństwa. Preparat stosowano przez 10 lat, w ponad 60 krajach, u pacjentów z wieloma problemami zdrowotnymi. Do najczęstrzych działań niepożądanych należy tkliwość i zasinienie w miejscu wstrzyknięcia. W niektórych przypadkach, BOTOX może przechodzić na okoliczne mięśnie i powodować ich przemijające osłabienie. Rzadko, może dochodzić do niewielkiego i odwracalnego opadania powiek i brwi, trwającego 1-2 tygodnie. Zagadnienie działań niepożądanych powinno być szczegółowo omówione z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia.

Czy BOTOX jest tylko dla kobiet?

BOTOX jest równie skuteczny u mężczyzn i u kobiet. W praktyce, mężczyźni coraz częściej decydują się na to leczenie, by wyglądać młodziej. Skuteczność w usuwaniu linii zmartwienia powoduje, że metoda jest popularna wśród wielu biznesmenów, dając im świeżość i zwiększając przystępność (np. w negocjacjach). 

 

WYPEŁNIACZE

KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w naskórku, dlatego też jest jednym z najbardziej wartościowych składników nawilżających, a w dermatologii estetycznej stosowany jako preparat do zabiegów odmładzających skórę.

Medycyna estetyczna skupia się na poszukiwaniu coraz to nowszych i bezpieczniejszych rozwiązań w zakresie odmładzania, które nie wymagają interwencji chirurgicznej przy użyciu skalpela.

Stosowane aktualnie techniki uczyniły ogromny postęp, co sprawia, że pacjenci oczekujący niegdyś na plastyczny zabieg chirurgiczny mogą dziś zadowolić się łagodniejszymi, mało inwazyjnymi metodami, uzyskując podobny efekt.

W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje w wyniku utraty dwóch podstawowych składników budulcowych: kolagenu i kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w naskórku. Zalety kwasu hialuronowego:-

 • jest otrzymywany poprzez biosyntezę, nie jest pochodzenia zwierzęcego
 • nie wymaga przeprowadzania żadnych testów wstępnych
 • cząsteczka tego kwasu jest wysoce biokompatybilna
 • jest w pełni wchłaniany
 • jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciało obce


W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Gdy kwasu hialuronowego ubywa, skóra ulega stopniowo osłabieniu. Staje się przesuszona, pojawiają się delikatne linie, a potem głębokie zmarszczki. Policzki i wargi tracą swoją objętość. przez co traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki.

Dlatego też kwas hialuronowy stosowany jest w produktach kosmetycznych jako jeden z najbardziej wartościowych składników nawilżających, a w dermatologii estetycznej i chirurgii plastycznej jako jeden z najbezpieczniejszych preparatów do zabiegów odmładzających skórę. Żele na bazie kwasu hialuronowego są stosowane do produkcji implantów, które służą do wypełnienia zmarszczek i powiększania ust.


Preparaty różnią się od siebie jedynie rozmiarem cząsteczek żelu. Każdy z nich wstrzykuje się na inną głębokość w skórę, w celu uzyskania właściwej korekcji. Zabieg polega na wstrzykiwaniu maleńkich porcji żelu w skórę przy pomocy bardzo cienkiej igły lub kaniuli.

SURGIDERM

SURGIDERMSurgiderm to rewelacyjna metoda, oparta na kwasie hialuronowym - dzięki prostym zastrzykom śródskórnym preparatem, możliwe jest szybkie i widoczne wygładzenie zmarszczek i niedoskonałości skóry. Surgiderm pozwala na precyzyjne modelowanie policzków oraz owalu twarzy, dając
naturalne efekty wypełnienia. Rezultaty estetyczne zabiegu są widoczne natychmiast i wyglądają bardzo naturalnie

Jak długo trwają efekty działania Surgiderm?

Średnia trwałość działania wypełniaczy to od 9 do 12 miesięcy. Efekt może utrzymywać się dłużej lub krócej w zależności od: wieku, stanu skóry, trybu życia (palenie papierosów, promieniowanie UV, itp.), wyboru produktu i miejscu dokonania zastrzyku.

W jakim wieku można rozpocząć stosowanie?

Produkty z gamy Surgiderm są skierowane dla dorosłych pacjentów. Jest to idealny wypełniacz zmarszczek, ale także można go stosować do usuwania niedoskonałości, poprawiania niesymetrycznych części twarzy, modelowania policzków, poprawiania konturów twarzy, nadawania twarzy młodzieńczego wyglądu

Czy występują efekty uboczne?

Po zastrzyku mogą pojawić się lekkie zaczerwienienie, opuchlizna lub krwiaczek w miejscu podania. Efekty uboczne nie trwają długo i można łatwo ukryć je przy pomocy makijażu korygującego. Istnieją przypadki dłuższego występowania efektów ubocznych, należy takie sytuacje konsultować z lekarzem.

SURGILIPS

Ten nowo opatentowany proces produkcji umożliwia zwiększenie trwałości kwasu hialuronowego w skórze i błonach śluzowych warg, bez podnoszenia zawartości odczynnika sieciującego, ale poprzez udoskonalenie skuteczności sieciowania.

Wskazania:

Jedna strzykawka Surgilips? wystarcza na pełną korekcję okolic ust:

 • wypełnianie zmarszczek wokół ust
 • modelowanie konturu ust
 • zwiększanie objętości wargi czerwonej

VOLUMA, Teosial Ultimate

Voluma jest wstrzykiwanym środkiem wypełniającym na bazie kwasu hialuronowego.

Pozwala osiągnąć wspaniałe efekty poprawy kondycji skóry, a efekty utrzymują się w okresie od 12 do 18 miesięcy. Voluma poprzez iniekcję zapewnia długotrwałą odbudowę objętości twarzy.

Wyniki są natychmiastowe, jednorodne i zapewniające naturalny wygląd. Zabieg jest zalecany do wypełniania policzków, kości policzkowych i podbródka.

JUVEDERM ULTRA

Juverderm? ULTRA to rodzina preparatów wypełniających, oparta na usieciowanym kwasie hialuronowym - naturalnej substancji występującej w Twojej skórze, która pomaga w jej nawilżeniu i utrzymaniu objętości. Preparat ma postać żelu, który wypełnia zmarszczki.

Juverderm ULTRA zawiera środek znieczulający, który w istotny sposób zmniejsza odczucie bólu w trakcie i po iniekcji. trwałośc rezultatów utrzymuje się około jednego roku. Długość utrzymywania się efektów jest osobniczo zmienna i zależy od:

 • głębokości zmarszczek
 • ilości użytego preparatu
 • stopnia zwiotczenia skóry